Pera Glass Atelier

PeraGlass Hakkında BAZI Şeyler

Cam Atölyesiyiz...
Farklı Tekniklerde Cam Eserlerini Görüp Satınalabileceğiniz ve Atölye Çalışmalarına Katılabileceğiniz
Sıcak bir Mekan...

Her teknikte cam eserlerin yanısıra;                                Sıradışı benzersiz seramik çalışmalarımızı, Yağlıboya ve Suluboya tablolarımızı, Cam Mozaik çalışmalarımızı,        Mermer ve Travertenden yapılma   çok özel fileli dekor, bordür ve madalyon göbeklerimizi de                            Görebilir ve Satınalabilirsiniz. 

Ayrıca özel siparişleriniz için Atölyemiz doğru adres olabilir.

Etkinlik ve Hobby Workshoplarımız

Gerek bireysel ve gerekse guruplar halinde hobi amaçlı ve tadımlık sanatsal workshoplar düzenliyoruz. 

Cam sanatını öğrenmek, hobi edinmek veya tek seferlik geleneksel cam sanatını deneyimlemek… Hangisini isterseniz atölyemizde aradığınızdan fazlasını bulacaksınız.

Etkinlik ve Atölyelerimiz hakkında detaylı bilgilere diğer sayfalarımızdan ulaşabilirsiniz.

Atölye Sahibi ve Sanatçımız

Gamze HABERAL

1969 yılında İstanbul’da doğdu. 

İstanbul Üniversitesinde Sosyoloji eğitimi aldı.

Resim konusunda, İnci Eviner, Şule Ulusoy ve Hasan Kavruk gibi usta ressamlar ile birlikte çalışarak tekniklerini geliştirdi.   

1996 yılında “Dega Sanat Galerisini” açtı ve profesyonel galeri yöneticiliği ile birlikte resim çalışmalarına devam etti. Otuzdan fazla fuar ve sergiye ev sahipliği yaptı.

2008 yılında resim çalışmalarının yanında cam çalışmalarına başladı.

Kendi atölyesinde Muhtelif cam sanatçıları ile beraber çalışarak uzun süre kalıpla şekillendirme ve Pate de vere teknikleri üzerine yoğunlaştı.

İspanyol cam sanatçı Pilar Aldana Mendez ile çalıştı.

Halen Galata da bulunan kendi cam atölyesinde “Pate de verre”, “Füzyon”,  “Kalıpla şekillendirme” ve “Alevle şekillendirme” teknikleri ile eserler yapmakta ve Atölye mağaza konseptindeki kendi yerinde sanatseverlerin beğenisine sunmaktadır. 

Cam eserlerin yanısıra Seramik objeler ve Yağlıboya-Suluboya resim çalışmalarına da devam etmekte olan sanatçı Kocaeli’nde yaşamaktadır.